Podróż Bohatera – to co niewidoczne dla oczu w biegu codzienności.

W sercu każdej trudności spoczywa ukryta możliwość.
Albert Einstein

Zapraszam Cię do refleksji z tymi słowami.
Daj sobie chwile dla siebie.
To co nieoczywiste, niewidoczne w biegu jest inspiracją do wniosków i drogowskazem…

Zapisz to, co dla ciebie ważne…
Jaką masz korzyść, że już wiesz?
Jak z tego skorzystasz?
Co zrobisz inaczej?
Od czego i kiedy zaczniesz?
Kogo możesz poprosić o wsparcie?

Osobiście wiem, jak wiele dobrego przyniosła i przynosi mi, chwila dla siebie w ciągu dnia, zatrzymanie się po prostu lub i w niespodziewanej trudności-wyzwaniu czy emocji.

Często w procesach mentoringowych z Klientkami i Klientami pracuje, inspirując się metaforą „Podróż Bohatera” Joseph Campbell, którą wielokrotnie przepracowałam ze sobą.
Kolejne etapy są zaproszeniem do refleksji i wyciągania wniosków, zauważenia rozwoju i korzyści z różnorodnych doświadczeń, w coraz bardziej świadomej drodze, w zgodzie ze sobą, w poczuciu własnej wartości.
Krok po kroku… Bohater – Mentee- Klient, idzie naprzód, gdzie…
Pierwszym etapem jest usłyszenie wezwania, czyli zatrzymanie i usłyszenie, że coś jest nie tak, że potrzebuje inaczej, bo się w tym, co jest zaczął „dusić”, „ograniczać”, „powstrzymywać” czy „tkwić w miejscu”

Drugim jest przyjęcie wezwania, już nie udaje, że nie widzi, nie szuka wymówek, nie odkłada na później, nie obwinia i nie oczekuje zmiany od innych.

Trzecim, rozpoczyna działanie, mówi sobie tak, potrzebuje zmiany. Jeszcze nie wie co i jak ale wie, że potrzebuje przewodnika, który ma mapę, ma wiedzę i doświadczenie.

W czwartym etapie podróży, znajduje przewodnika, który zna mapę. Sam przeszedł własną podróż i wyruszy jako mentor z bohaterem na nieznane dotąd terytorium – świat klienta, czyli wspiera i towarzyszy w osobistym doświadczeniu, w jego środowisku.

Piąty, stawienie czoła demonom, czyli lękom i obawom. Bohater przygląda się sobie, swoim przekonaniom i ograniczeniom, wzorcom zachowań, sposobie myślenia, automatom – jest w drodze w głąb siebie, oducza się i uczy na nowo, tego co go wspiera, rozwija, daje poczucie sensu.

Szósty etap to powrót bohatera z podróży, z wiedzą i doświadczeniem, z nowymi umiejętnościami i odkrytym potencjałem, autentycznymi potrzebami i pomysłami, z własnym głosem – z własnym wewnętrznym sprawczym JA.

A Ciebie, do czego teraz wzywa życie?
…..

Abyśmy mieli odwagę do podróży, gdzie krok po kroku odzyskujemy, przypominamy sobie te części siebie, utracone, zapomniane gdzieś, kiedyś, w doświadczonych trudnych, traumatycznych sytuacjach, z lęku czy obawy przed czymś lub przed kimś….

Bądź swoim bohaterem…❤️
Życie to droga, na której spotykamy wiele ludzi, miejsc, sytuacji doświadczając siebie… w każdej chwili na nowo, inaczej…

Pozdrawiam do zobaczenia w drodze ☀️ na ścieżkach dobrych rozwiązań.
Joanna

#MentorkaKompetencjiLiderskich
#CoachPrawdziwejKomunikacji
#PraktykaŚwiadomegoŻycia
#MentoringRealneWsparcie
#mentorka#coach#TrenerkaBiznesu