KAŻDY CHCE CZUĆ SIĘ WYSŁUCHANY

KAŻDY CHCE CZUĆ SIĘ WYSŁUCHANY przez siebie i innych… Kobieta i Mężczyzna, dziecko w każdym wieku…
W czasach, kiedy wszyscy są skoncentrowani głównie na sobie, a przede wszystkich na posiadaniu przez siebie różnych zewnętrznych dóbr, z jednej strony możemy poczuć ulgę, bo mniej trzeba przejmować się tym, co o nas powiedzą inni. Z drugiej strony ten brak zainteresowania sprzyja zobojętnieniu, uważność zastępują automaty oraz różnorodne aplikacje, co wpływa to na jakość relacji ze sobą i z innymi. A każdy z nas chce czuć się wysłuchany z ematią.

Kiedy zaczynamy w sobie słyszeć, że coś potrzebuje uwagi, zmiany i już „nie działa” czy nam „nie pasuje” wybieramy psychologa, terapeutę, a zwłaszcza mentora, oczekujemy, że usłyszy nasze problemy i wyzwania.

Mentor, aby wskazać odpowiednią drogę, pozwala doświadczyć konkretnych emocji i pomaga uporządkować różne sprawy, słyszy swoich klientów i nie doradza tylko słucha i zadaje odpowiednie pytania by klient usłyszał siebie, swoje potrzeby i dostrzegł własny kierunek działań.

Mentorka… Mentor towarzyszy w realizacji dotarcia tam gdzie klient zmierza, dzieląc się swoim doświadczaniem. W pracy mentorki coraz częściej doceniam moje ponad 21-letnie doświadczenie w biznesie, w prowadzeniu złożonych i rozbudowanych projektów. Sama przeszłam drogę awansu, przechodziłam przez różne stanowiska, zarządzałam ludźmi, łącząc pracę z domem, przeżywałam wzloty i upadki, wiele razy błądziłam, a to wszystko po to, by wreszcie zacząć słyszeć siebie, swoje wewnętrzne potrzeby i dać sobie uwagę i empatię, przestać oceniać i krytykować, dać sobie prawo do błędu, do tego że nie wiem… Dawałam sobie po prostu czas, ucząc się cierpliwości, prosiłam o wsparcie mentorkę i wyznaczałam nowy kierunek, teraz to dla mnie naturalny rytm i ewolucją życia – to z „chaosu” rodzi się „porządek” dzięki wyborowi tego co ważne na daną chwilę. Właśnie dlatego, dziś łatwiej mi zrozumieć i okazać empatię osobom, z którymi pracuję, mogę skuteczniej pomagać przy wyznaczanie własnego kierunku działania innym, patrząc na człowieka, który łączy w swojej codzienności wiele ról z obszarów prywatnych i zawodowych.

Jestem ciekawa, jakie Wasze doświadczenia z przeszłości pozwalają lepiej rozumieć Siebie i Waszych najbliższych, pracowników i klientów?

Pozdrawiam, do zobaczenia w drodze, na ścieżkach dobrych rozwiązań.
~Joanna

#MentorkaKompetencjiLiderskich #mentorka #mentor #coach #rozwój #efektywność #biznes #życie