O mnie

Doświadczona strateżka i mentorka kompetencji liderskich, executive coach z międzynarodową akredytacją EMCC na poziomie Senior Practitioner. Wyróżniona między innymi w Rankingu 21 Inspirujących Kobiet Biznesu, która motywuje innych do działania i wychodzi poza schematy w świecie biznesu. Nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii: Kobieta Przyszłości, za skuteczne zarządzanie własną firmą, wyróżniającą osobowość oraz wizjonerskie myślenie prowadzące do rozwoju osobistego. Nominacja dotyczy także pozytywnego podejścia do upowszechniania wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.

Łączę ponad 21 letnią praktykę biznesową z kompetencjami profesjonalnego mentora.
Współpracowałam z międzynarodowym przemysłem budowlanym, gdzie jako dyrektor zarządzająca i członkini zarządu realizowałam projekty kierując zespołem pracowników oraz pracami podwykonawców. Realizuje także projekty zewnętrzne jako Project Business Partner, gdzie pomagam firmom planować i realizować kluczowe dla nich projekty. Pracuje także jako mentorka, prowadząc sesje mentoringowe dla kadry menedżerskiej i zarządzającej oraz własny autorski program Biznes w Kobiecym Rytmie.

Na podstawie wieloletniej praktyki pracy z ludźmi, procesowego myślenia przy zarządzaniu projektami, opracowałam model współpracy, na fundamencie doświadczenia w biznesie oraz nauk i narzędzi coachingowych, mentoringowych i mindfulness oraz spotkaniach w Kręgach Kobiet. Osobiście przeszłam wieloletni intensywny kurs pracy nad sobą, w ramach którego oduczałam się wdrukowanych wzorców i przekonań – odkrywając własne zasoby i wartości. Inspiruje i wspieram innych korzystając ze swoich umiejętności wynikających z rozwijanych 5 talentów wg Gallupa: Maksymalista, Relacje, Strateg, Odpowiedzialność, Organizator.

Na co dzień łączę świat umysłu i emocji, wiedzy i intuicyjnych wglądów, potrzeb i kierunku działania z wewnątrz na zewnątrz. Współpracuję z ludźmi, towarzyszę drugiemu człowiekowi w własnym procesie zmian. Inspiruje do samoświadomości, pokazując w praktyce świadomego życia, że początek wszystkiego jest w nas. Nie ma podziału życia, na prywatne i zawodowe, jesteśmy całością i wszystkie relacje tworzymy na wzór i podobieństwo tej, którą mamy ze sobą.
Rozmawiam o wyzwaniach, o trudnych sprawach po prostu, czyli jak człowiek z człowiekiem na sesjach 1:1, Uważnie słucham, dzielę się wiedzą i doświadczeniem jako praktyk świadomego życia oraz między innymi absolwentka: międzynarodowych studiów MBA Master of Business Administration w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ELITE Program ICAN Institute Harvard Business Review, 30 dniowego kursu mistrzowskiego „Medycyna Energetyczna” z Albertem Villoldo, 7 tygodniowego kursu mistrzowskiego „Przekształć swoje życie” z Dr. Joe Dispenza oraz certyfikowany Professional Business & Life mentor i coach kognitywny, coach Arte Terapii,  Mentorka w Fundacji Liderek Biznesu, Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, autorka programu rozwojowego Biznes w Kobiecych Rękach oraz członkini EMCC European Mentoring and Coaching Council. Regularnie korzystam z superwizji indywidualnej i grupowej.

Dziś inspiruje do działania innych – by innym chciało się chcieć i poczuli, że są twórcami swojego życia, odkrywając własną drogę…

„Naucz się szanować znaki i iść ich śladem”

Nigdy nie wiesz do czego przygotowuje Cię to, co teraz jest, jaki dar który właśnie ofiarowuje Ci życie, będzie Ci potrzeby w przyszłości i będzie mądrością wspierającą wybory jutra. Coś co dziś wydaje się inne, niż byśmy chcieli – z perspektywy czasu było po to, abyśmy dotarli tam gdzie w głębi serca chcieliśmy być, a powstrzymywał nas strach przed nieznanym… i powtarzane znane wzorce.

Pracuje w podejściu holistycznym uwzględniając wszystkie aspekty życia: ciało, umysł i duszę – człowiek jest całością. Wspieram i towarzyszę w drodze do bycia sobą. Z wdzięcznością patrzę na sesjach, jak inni ludzie uświadamiają sobie, że są ekspertami od własnego życia i gdyby nie przeszłość nie byliby tu, gdzie dziś są. Doświadczają nowego spojrzenia na własne historie, wybaczają i wiedzą, że nie potrzebują już żyć jak ktoś… Mają odwagę być sobą. Odkrywają, że nie ma potrzeby już zasługiwać i oczekiwać miłości… uwagi, uznania czy akceptacji od innych. Zaczynają siebie widzieć i czuć się w pełni dobrze tacy, jacy po prostu są. Przypominają sobie czym jest ich suwerenność i poczucie własnej godności. Ufają sobie, że jak każdy człowiek mają prawo do życia zgodnego z ich wartościami.

Osobiście doświadczyłam w życiu różnych sytuacji, na które w tamtym czasie nie miałam zgody, akceptacji i zrozumienia. Doświadczyłam śmierci najbliższych, rozwodu, własnego ego do granic wytrzymałości (więcej, dalej, szybciej, drożej, nowa kolekcja, najnowszy model). Te wydarzenia stały się motywacją do pracy nad sobą. Do zauważania tego co mi nie służy, nie wspiera i oduczaniu się wzorców i przekonań by tworzyć nowe w zgodzie ze sobą. Dziś wiem, że to wszystko co do teraz, to kolejna chwila życia, mądrość życiowa, nauka kochania siebie i innych..

Do zobaczenia w drodze, na ścieżkach dobrych rozwiązań – bądźmy tam razem.
Pozdrawiam 🙂
Joanna Barakomska