O mnie

Jestem przewodniczką w drodze do bycia sobą, doświadczoną Mentorką i Coachem
z międzynarodową akredytacją EMCC.
Na podstawie własnej wieloletniej praktyki pracy z ludźmi opracowałam model współpracy – harmonia w życiu-praktyka świadomego życia, na fundamencie ponad 20 letniego doświadczenia w biznesie oraz nauk i narzędzi terapeutycznych, coachingowych, mentoringowych i mindfulness oraz spotkaniach w Kręgach Kobiet. Gdzie osobiście przeszłam wieloletni intensywny kurs pracy nad sobą, w ramach którego oduczałam się wdrukowanych wzorców i przekonań – odkrywając własne zasoby i wartości.

Na co dzień łączę świat umysłu i emocji, wiedzy i intuicyjnych wglądów, planów – celów i działania. Współpracuję z ludźmi, towarzyszę i wspieram drugiego człowieka w własnym procesie zmian. Rozmawiam o wyzwaniach, o trudnych sprawach po prostu, czyli jak człowiek z człowiekiem na sesjach 1:1, spotkaniach motywacyjno – rozwojowych, Kręgu Kobiet, spotkaniach przy kawie w dialogu Kobiet i Mężczyzn. Uważnie słucham, dzielę się wiedzą i doświadczeniem jako praktyk świadomego życia oraz między innymi absolwentka: międzynarodowych studiów MBA Master of Business Administration w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ELITE Program ICAN Institute Harvard Business Review, certyfikowany Professional Business & Life mentor i coach kognitywny, coach Arte Terapii,  Mentorka w Fundacji Liderek Biznesu oraz członkini EMCC European Mentoring and Coaching Council w procesie międzynarodowej akredytacji Senior Practitioner. Regularnie korzystam z superwizji indywidualnej i grupowej.

Autentyczność jest dla mnie bardzo ważna w codziennym życiu, w spotkaniach z ludźmi. Dziś inspiruje do działania innych – by innym chciało się chcieć i poczuli, że są twórcami swojego życia, odkrywając własną drogę…

„Naucz się szanować znaki i iść ich śladem”

Nigdy nie wiesz do czego przygotowuje Cię to, co teraz jest, jak dar który właśnie ofiarowuje Ci życie, będzie Ci potrzeby w przyszłości i będzie mądrością wspierającą wybory jutra. Coś co dziś wydaje się inne, niż byśmy chcieli – z perspektywy czasu było po to byśmy dotarli tam gdzie w głębi serca chcieliśmy być, a powstrzymywał nas strach przed nieznanym… i powtarzane znane wzorce.

Na co dzień pracuje w podejściu holistycznym uwzględniając wszystkie aspekty życia: ciało, umysł i duszę – człowiek jest całością. Wspieram i towarzyszę w drodze do bycia sobą. Z wdzięcznością patrzę na sesjach, jak inni ludzie uświadamiają sobie, że gdyby nie przeszłość nie byliby tu, gdzie dziś są. Doświadczają nowego spojrzenia na własne historie, wybaczają i wiedzą, że nie potrzebują już żyć jak ktoś… Mają odwagę być sobą. Odkrywają, że nie ma potrzeby już zasługiwać i oczekiwać miłości… uwagi, uznania czy akceptacji od innych. Zaczynają siebie widzieć i czuć się w pełni dobrze tacy, jacy po prostu są. Ufają sobie, że jak każdy człowiek mają prawo do bycia sobą.

Osobiście doświadczyłam w życiu różnych sytuacji, na które w tamtym czasie nie miałam zgody, akceptacji i zrozumienia. Doświadczyłam śmierci najbliższych, rozwodu, własnego ego do granic wytrzymałości (więcej, dalej, szybciej, drożej, nowa kolekcja, najnowszy model). Te wydarzenia stały się motywacją do pracy z sobą. Do zauważania tego co mi nie służy, nie wspiera i oduczaniu się wzorców i przekonań by tworzyć nowe w zgodzie ze sobą. Dziś wiem, że to wszystko co do teraz, to lekcje życia, mądrość życiowa, nauka kochania siebie i innych… doceniania życia w każdej jego chwili.

Pozdrawiam Cię z mojej drogi, jeśli poczujesz chęć zmiany napisz do mnie…
Joanna Barakomska

tel. 501 793 873 & joannabarakomska@gmail.com