O mnie

Łączę ponad 22 letnią praktykę biznesową z kompetencjami profesjonalnego mentora i executive coacha z międzynarodową akredytacją EMCC na poziomie Senior Practitioner. Doceniono moją współpracę z ludźmi, między innymi w Rankingu 21 Inspirujących Kobiet Biznesu, która motywuje innych do działania i wychodzi poza schematy w świecie biznesu oraz nominacją do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii: Kobieta Przyszłości, za skuteczne zarządzanie własną firmą, wyróżniającą osobowość oraz wizjonerskie myślenie prowadzące do rozwoju osobistego. Nominacja dotyczy także pozytywnego podejścia do upowszechniania wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.

Współpracowałam z międzynarodowym przemysłem budowlanym, gdzie jako dyrektor zarządzająca i członkini zarządu realizowałam projekty kierując zespołem oraz pracami podwykonawców. Realizuje także projekty zewnętrzne jako strateżka i Project Business Partner, gdzie pomagam firmom planować i realizować kluczowe dla nich projekty, a jako mentorka, prowadzę sesje mentoringowe dla kadry menedżerskiej i zarządzającej oraz własny autorski program Biznes w Kobiecym Rytmie.

Na podstawie wieloletniej praktyki procesowego myślenia opracowałam model współpracy na fundamencie doświadczenia w biznesie oraz nauk i narzędzi coachingowych, mentoringowych i mindfulness oraz spotkaniach w Kręgach Kobiet. Osobiście przeszłam wieloletni intensywny kurs pracy nad sobą, w ramach którego oduczałam się wdrukowanych wzorców i przekonań – odkrywając własne zasoby i wartości. Dzięki czemu dziś mam odwagę iść własną drogą. Inspiruje i wspieram innych korzystając ze swoich umiejętności wynikających z rozwijanych 5 talentów wg Gallupa: Maksymalista, Relacje, Strateg, Odpowiedzialność, Organizator.

Na co dzień łączę świat umysłu i emocji, wiedzy i intuicyjnych wglądów, potrzeb i kierunku działania z wewnątrz na zewnątrz. Współpracuję z ludźmi, towarzyszę drugiemu człowiekowi w własnym procesie zmian. Inspiruje do samoświadomości, pokazując w praktyce świadomego życia, że początek wszystkiego jest w nas. Nie ma podziału życia, na prywatne i zawodowe, jesteśmy całością i wszystkie relacje tworzymy na wzór i podobieństwo tej, którą mamy ze sobą.
Rozmawiam o wyzwaniach, o trudnych sprawach po prostu, czyli jak człowiek z człowiekiem. Uważnie słucham, dzielę się wiedzą i doświadczeniem jako praktyk oraz między innymi absolwentka: międzynarodowych studiów MBA Master of Business Administration w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ELITE Program ICAN Institute Harvard Business Review, 30 dniowego kursu mistrzowskiego „Medycyna Energetyczna” z Albertem Villoldo, 7 tygodniowego kursu mistrzowskiego „Przekształć swoje życie” z Dr. Joe Dispenza oraz certyfikowany Professional Business & Life mentor i coach kognitywny, coach Arte Terapii, Mentorka w Fundacji Liderek Biznesu, Mentorka w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, autorka programu rozwojowego Biznes w Kobiecych Rękach oraz członkini i akredytowany coach, mentorka EMCC European Mentoring and Coaching Council facylituje w procesie akredytacji grupy polsko języczne, a także prowadzę superwizję indywidualne.

Dziś inspiruje do działania innych – by innym chciało się chcieć i poczuli, że są twórcami swojego życia, odkrywając własną drogę…

„Naucz się szanować znaki i iść ich śladem”

Nigdy nie wiesz do czego przygotowuje Cię to, co teraz jest, jaki dar który właśnie ofiarowuje Ci życie, będzie Ci potrzeby w przyszłości i będzie mądrością wspierającą wybory jutra. Coś co dziś wydaje się inne, niż byśmy chcieli – z perspektywy czasu było po to, abyśmy dotarli tam gdzie w głębi serca chcieliśmy być, a powstrzymywał nas strach przed nieznanym… i powtarzane znane wzorce.

Pracuje w podejściu holistycznym uwzględniając wszystkie aspekty życia: ciało, umysł i duszę – człowiek jest całością. Z wdzięcznością patrzę na sesjach, jak inni ludzie uświadamiają sobie, że są ekspertami od własnego życia i gdyby nie przeszłość nie byliby tu, gdzie dziś są. Doświadczają nowego spojrzenia na własne historie, wybaczają i wiedzą, że nie potrzebują już żyć jak ktoś… Mają odwagę być sobą. Odkrywają, że nie ma potrzeby już zasługiwać i oczekiwać miłości… uwagi, uznania czy akceptacji od innych. Zaczynają siebie widzieć i czuć się w pełni dobrze tacy, jacy po prostu są. Przypominają sobie czym jest ich suwerenność i poczucie własnej godności. Ufają sobie, że jak każdy człowiek mają prawo do życia zgodnego z ich wartościami.

Osobiście doświadczyłam w życiu różnych sytuacji, na które w tamtym czasie nie miałam zgody, akceptacji i zrozumienia. Doświadczyłam śmierci najbliższych, rozwodu, zakończenie po 21 latach „etatowej” pracy, własnego ego do granic wytrzymałości (więcej, dalej, szybciej, drożej, nowa kolekcja, najnowszy model). Te wydarzenia stały się dla mnie motywacją do pracy nad sobą. Do zauważania tego co mi nie służy, nie wspiera i oduczaniu się wzorców i przekonań by tworzyć nowe w zgodzie ze sobą. Dziś wiem, że to wszystko co do teraz, to kolejna chwila życia, mądrość życiowa, nauka kochania siebie i innych..

Do zobaczenia w drodze, na ścieżkach dobrych rozwiązań – bądźmy tam razem.
Pozdrawiam 🙂
Joanna Barakomska