Z serca odkrywam rozwiązania w umyśle

Dobrego dnia… ☀️❤️
…z potrzeby otwartego serca szukajmy rozwiązań w umyśle… i twórzmy życie w chwili obecnej…
Aby być zdrowym, opanowanym, spełnionym, potrzebujemy mieć odwagę by pozostać w niezależnym kontakcie z sobą, z mądrością swojego ciała i podążać za głosem serca.
Tworzyć życie w zgodzie z sobą, a nie przeciwko sobie; realizując jedynie oczekiwania innych z lęku czy obawy ze ktoś lub coś…
Potrzebujemy odnaleźć prawdziwy porządek tego świata i tworzyć rzeczywistość… relacje… miejsca z wewnątrz siebie z Serca….Duszy, która wie i pamięta – zamiast jedynie kalkulować chłodnym umysłem co się opłaca, co będę z tego mieć, a może tu albo tu coś dostanę lub załatwię itd…

Osobiście codziennie pytam siebie…czego potrzebuje teraz, czego potrzebuje dziś?
W odpowiedziach słyszę drogowskazy na czym skupić uwagę na obecnej ścieżce, a jeśli się rozproszę, pogubię łatwiej mi wrócić tam gdzie chce być ❤️
Ważna jest uważność, komunikacja serca z ciałem i umysłem, który jak jest otwarty, refleksyjnie transformuje te wzorce i przekonania, które nie służą, a w ich miejsce tworzy nowe połączenia, które dają poczucie sensu życia. Nasze ciała i uczucia są kompasem w obecnym w życiu.
Gdy coś boli, złości czy smuci zauważ to, masz prawo czuć się różnie gdy przekraczasz własne granice – nie chowaj „pod dywan”, zauważając dopiero wtedy gdy się przewrócisz o upchniętą górkę…😉 wtedy to już bardzo boli i smuci… a wcale nie musi tak być (w jednym z poprzednich postów zamieściłam filmik po prostu puść, niech on będzie dla nas wszystkich inspiracją wyborów dnia codziennego)

Pytasz jak usłyszeć siebie, swój głos? Odpowiedzi jest tyle… ile istot na ziemi… a początek zmiany zawsze ten sam – to każdego dnia czas na rozmowę z sobą, o tym co jest, czego potrzebuje, co cieszy, a co smuci. Robić więcej tego co sprawia radość Robić mniej lub i w ogóle nie robić tego co złości i frustruje..
Zauważać różnice zamiast „chować pod dywan” wyciągać wnioski i odkrywać inne rozwiązania, zadając sobie miedzy innymi pytania:
Kim jestem?
kim tu jestem? gdzie teraz jestem?
dlaczego i po co tu jestem?
dokąd chce iść?
co zrobię teraz jako pierwszy krok?
Pamietajmy, mamy tylko to co jest teraz… Wszystko pozostałe jest zmienne…
Każdy i zawsze ma wybór!!!! I jest jedyną osobą odpowiedzialną za to co jest teraz…
Do zobaczenia w drodze, na ścieżkach dobrych rozwiązań… zapraszam do kontaktu
Joanna 🙂 …miłośniczka dwustronnej komunikacji