PSYCHIKA NIE ODRASTA

Kiedy ostatni raz sama obcinałaś sobie włosy? Czy kiedykolwiek na własną rękę próbowałaś sobie sama leczyć zęby?

Są takie obszary, które powierzamy specjalistom, bo efekty naszych nieudanych eksperymentów będą widoczne natychmiast. Tego, co robimy same sobie, swoim emocjom, poczuciu własnej wartości i relacjom z bliskimi czy w pracy, na pozór nie widać.

Kiedy na siłę próbujesz poradzić sobie sama, powtarzasz sobie, że musisz się ogarnąć, dać radę, bo co inni powiedzą, jeszcze jeden projekt, jeszcze jeden klient, konsekwencje nie przychodzą od razu.

Trzeba jednak pamiętać, że psychika nie odrasta tak jak np. krzywo ścięte włosy. Wszystko, czego doświadczamy, co i w jaki sposób do siebie mówimy lub pozwalamy mówić i robić innym, zostaje w nas i siedzi tam tak długo, jak długo same na to pozwolimy lub wydarzy się coś niechcianego jak wypalenie, rozstanie, czy choroba.

Jako mentorka podczas sesji w pewnym sensie przystawiam w odpowiedni sposób lustro, by moi klienci mogli zobaczyć siebie z innej perspektywy, odbić swoje myśli, obawy czy lęki, zobaczyć przekonania, które determinują obecne wybory.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz bardziej przyjrzeć się sobie, dać sobie więcej uwagi, zadbać o swoje emocjami, dać sobie więcej akceptacji, zobaczyć nowe możliwości – zapraszam do kontaktu.

Dobrego dnia, do zobaczenia w drodze, na ścieżkach dobrych rozwiązań.
~Joanna

#MentorkaKompetencjiLiderskich
#MentoringRealneWsparcie