Pieśń życia

Dobrej chwili obecnej☀️
Pamietajmy dzięki słuchaniu siebie i innych dowiadujemy się nowego, uczymy się, rozwijamy, wspieramy i współpracujemy…. ❤️ tworzymy to co i jak chcemy… bo słyszymy, widzimy i czujemy to co w nas

Usłyszmy w sobie pieśń życia – śpiewajmy ją z odwagą i miłością do siebie.
Usłyszmy inne pieśni i dajmy przestrzeń na ich brzmienie na ich własny dźwięk.
Twórzmy wspólnie piękne, harmonijne dźwięki życia.

„Kiedy kobieta z plemienia Ubuntu dowiaduje się, że jest w ciąży, idzie do lasu wraz z innymi kobietami, aby tam wspólnie modlić się i medytować do czasu, aż odkryją „Pieśń Dziecka”. Wiedzą, że każda dusza ma swoją własną wibrację, która wyraża swoją wyjątkowość i cel. Kobiety odnajdują tę pieśń i śpiewają ją.
Potem wracają do swego plemienia i uczą ją innych.

Kiedy rodzi się dziecko, cała społeczność znów zbiera się razem i śpiewa ową pieśń. Kiedy dziecko rozpoczyna naukę, wioska znów się jednoczy i śpiewa jego pieśń. Gdy dziecko staje się dorosłym, wszyscy znów wspólnie się spotykają i ją śpiewają. W dniu zawarcia małżeństwa, młody człowiek ponownie słyszy swoją pieśń. A gdy nadchodzi dzień jego odejścia z tego świata, rodzina i przyjaciele zbierają się przy nim – jak w dniu jego urodzin – i śpiewają jego pieśń, towarzysząc mu w ostatniej podróży.

W tym afrykańskim plemieniu jest jeszcze inna okazja, kiedy śpiewa się ową pieśń: jeśli jakaś osoba popełniła przestępstwo lub naruszyła społeczną normę, zabierana jest na środek wioski, a cała wioska tworzy wokół niej okrąg i… śpiewa jej pieśń. Plemię wie, że korygując czyjeś antyspołeczne zachowanie nie powinno się karać, lecz okazać miłość i przypomnieć o prawdziwej tożsamości tej osoby.

Kiedy odkryjesz swoją własną pieśń, ustanie w Tobie chęć krzywdzenia kogokolwiek. Twoi przyjaciele znają „Twoją Pieśń” i śpiewają Ci ją, kiedy Ty o niej zapominasz. Ci, którzy Cię kochają, nie dadzą się zwieść ani błędom, które popełniłeś, ani ciemną stroną swojego ja, którą pokazujesz innym. Pamiętają o Twoim pięknie, kiedy Ty czujesz się brzydkim, o tym, że tworzysz całość, kiedy jesteś w rozsypce, o Twojej niewinności, kiedy czujesz się winnym, oraz o celu Twojego życia, gdy czujesz się zagubionym.”
– Tolba Phanem afrykański poeta
tłum. AspenTrees78 („Unio Mystica”)

Pięknego dnia ❤️ jedynego takiego w życiu 28.09.2021…
Do zobaczenia w drodze ☀️
pozdrawiam ze światłem miłości i radości życia
~ Joanna