Miłość

Wspominajmy tych, którzy pozostali w naszych sercach…. ❤️ Kochajmy tych którzy są z nami… myślą, słowem przez działanie ❤️
Inspiracja do zatrzymania się… rozmowy z sobą… z bliskimi o miłości, dawaniu i przyjmowaniu… o odwadze do okazywania uczuć sobie i innym ❤️

List do córki Lieserl… Albert Einstein Opublikowany w 1992 roku
„… Miłość jest światłem, które oświeca tych, którzy je dają i przyjmują.
Miłość jest grawitacją, ponieważ sprawia, że niektórzy ludzie czują pociąg do innych.
Miłość jest potęgą, bo mnoży to, co mamy najlepszego, i pomaga ludzkości nie gasnąć w ich ślepym samolubstwie.
Miłość rozwija się i objawia. Z miłości żyjemy i umieramy.
Miłość jest Bogiem, a Bóg jest Miłością. Ta siłą tłumaczy wszystko i daje życiu sens. Jest to zmienna, którą ignorowaliśmy zbyt długo, być może dlatego, że boimy się miłości, ponieważ jest ona jedyną energią we Wszechświecie, której człowiek nie nauczył się do końca używać.
Aby sprawić, by miłość była widzialna, dokonałem prostej zmiany w moi najsłynniejszym równaniu.
Jeśli zamiast E=mc2 zaakceptujemy fakt, że energię do uzdrowienia świata można uzyskać przez miłość pomnożoną przez prędkość światła do kwadratu, dochodzimy do wniosku, że miłość jest najpotężniejszą siłą, jaka istnieje , ponieważ nie ma granic.
Po niepowodzeniu ludzkości w używaniu i kontroli innych sił Wszechświata, które zwróciły się przeciwko nam, pilne jest, abyśmy odżywiali się innym rodzajem energii.
Jeśli chcemy, by nasz gatunek przetrwał, jeśli mamy znaleźć sens w życiu, jeśli chcemy ocalić świat i każdą czującą istotę, która go zamieszkuje, miłość jest jedyną odpowiedzią.
Być może nie jesteśmy jeszcze gotowi, by stworzyć bombę miłości, urządzenie wystarczająco potężne, by całkowicie zniszczyć nienawiść, egoizm i chciwość, które dewastuje naszą planetę.
Jednak każda jednostka nosi w sobie mały, ale potężny generator miłości, którego energia czeka na uwolnienie.
Kiedy nauczymy się dawać i otrzymywać tę uniwersalna energię, droga Lieserl, stwierdzimy, że miłość pokonuje wszystko, jest w stanie przekroczyć wszystko, ponieważ miłość jest kwintesencją życia.
Bardzo żałuję, że nie byłem w stanie wyrazić, co jest w moim sercu, które cicho biło dla ciebie przez całe życie. Może jest za późno na przeprosiny, ale ponieważ czas jest względny, muszę ci powiedzieć, że kocham cię i dzięki tobie, osiągnąłem ostateczną odpowiedz.
Twój ojciec Albert Einstein”
❤️☯️🙏💫