Krąg Kobiet

Krąg Kobiet – spotkanie w kobiecym rytmie

Krąg Kobiet, to przestrzeń stworzona przez kobiety dla kobiet, których łączy kobiecość, a nie dzieli żadna struktura. To przestrzeń otwartości w zaufaniu, gdzie mamy prawo do własnego głosu i różnorodnych emocji. Gdzie w empatii i akceptacji wszystkie jesteśmy równie ważne.

Moje wołanie jako kobieta dla kobiet zawiera w sobie intencję by każda z nas przypomniała sobie własny naturalny rytm, własny głos, kochający słowem siebie i innych ludzi. Wspieram i towarzyszę w drodze od-pamiętywania , odkrywania siebie na nowo, na każdym etapie drogi za pomocą pracy rozwojowej w Kręgu, pracy w indywidualnych sesjach mentoringowych, warsztatach i mastermind.

Od 2016 roku jestem obecna w Kręgach Kobiet, współtworzę kobiece spotkania i to właśnie w tej przestrzeni wiele dobrego doświadczyłam i nauczyłam się prawdziwych umiejętności liderskich.Między innymi empatii w słuchaniu i mówieniu, odwagi do wyrażania siebie, zdrowego współodczuwania, akceptacji różnorodności, zaufania i dotrzymywania obietnicy, proszenia i dawania wsparcia, odpowiedzialności za siebie, uczciwości, miłości do siebie i drugiego człowieka, współpracy oraz autentycznej przynależności. A teraz tym wszystkim chcę podzielić się z Tobą… byś i Ty poczuła w sobie wszystko czego potrzebujesz, by kreować swoją rzeczywistość wg własnych wartości.

Krąg Kobiet to regularne cykliczne spotkania w formie kręgu, które organizowane jest przez kobiety dla kobiet na całym świecie. Nawiązują one do plemiennych tradycji, kiedy to różnorodne kobiety gromadziły się przy ogniu wymieniając się doświadczeniami, spędzając wspólnie czas.
Krąg (okrągły) uznawany jest za symbol przemiany i ewolucji, kojarzony z pełnią i jednością, a jednocześnie dający poczucie równości. Krąg dzięki swojej symbolice i intencji zwołania, staje się bezpieczną przestrzenią dla rozwoju siebie, wzrostu świadomości, nauki empatii przez własne doświadczanie w dialogu gdzie podstawą jest słuchanie.

Moja Droga, czytająca właśnie te słowa… zapraszam Cię do spotkania i współtworzenia społeczności świadomych kobiet w 8 osobowym Kręgu, gdzie wspólnie i każda z nas z osobna spotka się z tym czego w danej chwili potrzebuje.

Jak dołączyć – napisz lub zadzwoń do mnie, po rozmowie prześlę Ci link do spotkania,
tel. 501 793 873 mail: kontakt@joannabarakomska.pl
Zapraszam po prostu usiądź obok… na żywo w Warszawie i w Bełchatowie oraz online.

Zasady spotkań w tym Kręgu, spotkania w kobiecym rytmie w atmosferze wzajemnego szacunku, uważności, empatii.  

PUNKTUALNOŚĆ – nie spóźniamy się ani nie wychodzimy wcześniej.
OTWARTOŚĆ I CIEKAWOŚĆ – otwieramy się na drugiego człowieka, nie wytykamy błędów, nie udzielamy rad typu powinnaś, powinieneś.
MÓWI JEDNA OSOBA Która ma gadający kamień, mówiącej nigdy się nie przerywa komentarzami ani pytaniami. Gdy skończy mówić i wyrazi na to zgodę można zadać jej pytanie. Każdego słuchamy z uważnością i empatią, bez oceniania i krytykowania. Nie wychodzimy do toalety, kiedy mówi jedna z nas mówi.
SZCZEROŚĆ – mówimy jedynie o sobie,  swoich uczuciach i doświadczeniach. Nie opowiadamy o innych, nie uogólniamy, nie krytykujemy. Moc rozwoju opiera się na prawdzie, która daje nam przestrzeń do bycia sobą.
WOLNOŚĆ WYBORU, kiedy przychodzi Twoja kolej, nie musisz mówić, możesz powiedzieć tylko jedno słowo lub chwilę milczeć i przekazać dalej gadający kamień mocy.
POUFNOŚĆ –  ZAUFANIE – to o czym mówią uczestniczki, zostało wyrażone, pozostaje w Kręgu. Szanujemy prywatność własną tak samo jak innych osób.

By zachować jakość naszych spotkań proszę dbaj o przestrzeganie tych zasad siadając w przestrzeni Kręgu. Dołączenie do Kręgu jest jednoznaczne z akceptacją powyższych zasad.